Kontaktujte nás: +420 602 94 27 28 | info@protein4.cz
0 Kč

Ketodieta

Ketodieta, někdy též nazývaná proteinová, bílkovinná, ketogenní nebo ketonová dieta.
Jde o metodu redukce hmotnosti, která v relativně krátkém čase několika týdnů přináší skvělé výsledky.

Zatímco při běžných dietách zpravidla hubneme z významné části nejen nechtěné tuky, ale i potřebnou svalovou hmotu, při ketodietě se díky stavu, kterému se říká ketóza, daří tělu efektivně spalovat tukové zásoby a svalová hmota přitom zůstává zachována. Tím, že při ketodietě neubývá svalová hmota, minimalizuje se i riziko jo-jo efektu po ukončení diety.

Ketóza je stav organismu, který vzniká v případě, že je omezen příjem sacharidů ze stravy na minimum. Po dvou až třech dnech ketodiety se významně sníží zásoby svalového glykogenu a tělo začne jako palivo hojně používat své vlastní tuky. Přetváří je na ketony- odtud název diety. Aby současně nedocházelo k úbytku svalové hmoty, je při ketodietě důležitý zvýšený přísun bílkovin.

Na tomto vcelku jednoduchém principu jsou postaveny i všechny instantní přípravky pro ketodietu. Tzn., že obsahují vysoké množství bílkovin, minimum sacharidů, přiměřeně tuků a další látky a živiny, které jsou normálně obsaženy ve vyvážené stravě, tedy především vlákninu a vitamíny a minerály.

Přejít do Eshopu=>>

Proč hubnout s námi?

Pestrost stravy je alfa a omega zdravého jídelníčku a my se jí snažíme aspoň trochu přiblížit i v nestandardní životní situaci, ve které se rozhodnete pro časově omezenou redukční dietu.

Nevyrábíme žádné universální směsi, ke kterým se přidá „obarvená příchuť“
Každá směs má proteinovou složku tvořenu z více zdrojů bílkovin, s různou rychlostí vstřebatelnosti, některé čistě živočišného původu z kravského mléka, některé s přidáním rostlinných bílkovin ze sóji, vždy však v jiných poměrech, aby na ně tělo reagovalo pokaždé trochu jinak.

Do našich směsí zpravidla nepřidáváme aromata ani barviva*
Nevytváříme iluze, že nápoj obsahující 1% sušených jahod chutná jako čerstvě rozmixované jahody a obarví nápoj do sytě červeného tónu. To ovšem neznamená, že naše nápoje nemají chuť.

Chutě našich produktů jsou tvořeny pouze funkčními surovinami, zpravidla tzv. superpotravinami, které mají v nápoji svůj nutriční smysl*
Např. chuť našeho instantního nápoje „Banán a Lucuma“ je docílena nikoli aromaty, ale přidáním prášku z rozemletých na stromě dozrálých peruánských banánů a stejně tak práškem z exotického ovoce lucuma. Obě složky mají v nápoji svůj účel, jednak jsou obě zdrojem rozmanitých přírodních sacharidů a vlákniny a jednak obsahují významné množství minerálních látek, v případě banánu zejména hořčíku a draslíku, v případě lucumy pak mj. železa a fosforu.

*) platí pro řadu "natural"

Přejít do Eshopu=>>